Need for Speed: The Run

 
 
سبک: Driving/Racing/GT/Street
سازنده: Black Box
ناشر: Electronic Arts
پلتفرم: x360

تـاریخ انتشـــار :
تاریخ انتشار آمریکا 2011/11/15 (120 روز)
تاریخ انتشار ایران سه شنبه 24 آبان 1390
رده بندی جهانی
رده بندی اسراء
 
 
همچنین موجود در:
pc   ps3  

 

استودیوی Black Box را می توان پدر سری Need for Speed نامید که البته در چند شماره آخر این بازی، به علت وقت کمی که داشتند، عناوین خوبی را در این سری عرضه نکردند. اینبار نزدیک به سه سال است که آن ها روی عنوان جدید خود، پس از Undercover کار می کنند. این استودیو علاقه زیادی به وارد کردن داستان به Need for Speed دارد و حال با The Run آن ها به نهایت کار خود رسیده اند و به طور کلی بازی را بیشتر شبیه به یک فیلم سینمایی کرده اند. The Run توسط موتور Frostbite 2 ساخته شده که ما قدرت این موتور را در Battlefield 3 مشاهده کرده ایم. The Run داستان یک مسابقه بزرگ در ایالت های آمریکا را به تصویر می کشد که شما در نقش یک راننده باید در این مسابقه طولانی پیروز شوید.

بازی در حین یک مسابقه شروع می شود که شما همراه چند ماشین دیگر در حال سبقت گرفتن و رقابت در خیابان های تاریک شیکاگو هستید. دوربین بازی به طور معمول، همانند بقیه عناوین این سبک است، ولی وقتی که ترمز می گیرید، خیلی غیر معمول به ماشین نزدیک می شود. این کار برای سینمایی شدن کار و دید مناسب نسبت به جاده، در حین ترمز کردن است. در حالیکه دوربین بازی کمی عجیب است، نمی توان هنوز نظر قطعی راجع به آن داد و باید دید که در داخل بازی چطور عمل می کند. جزئیات شهر خوب کار شده و نورپردازی ها هم زیبا هستند، ولی جزئیات ماشین ها هنوز جای کار دارد.

کمی جلوتر در حین مسابقه، بازی صحنه ای را نشان می دهد که با مشاهده آن متوجه می شویم که The Run خیلی خطی و به طور نامتعارفی، متفاوت تر از عناوین مسابقه ای است. ماشین در یک مسیر دیگر در حال حرکت است، ولی سازندگان ماشین شما را ناگهان در موقعیتی قرار می دهند تا یک ماشین پلیس به شما برخورد می کند. در Need for Speedهای قبلی در چنین مواقعی باید پایتان را محکم روی پدال فشار می دادید تا از دست پلیس فرار کنید، ولی در The Run همه چیز کاملاً بر عکس است. شخصیت اصلی که هنوز اطلاعاتی از او در دست نیست، از ماشین پیاده شده و با پای پیاده فرار می کند. پلیس ها فریاد می زنند که او خودش است و بگیریدش.

شخصیت اول دری را روبرو می بیند و داخل آن می شود و به پشت بام خانه ای می رود. در اینجا بازی کاملاً شبیه به Heavy Rain دارای صحنه های QTE است و شما باید از بالای پشت بام ها با زدن دکمه مثلث (در نسخه PS3) پرش کنید و طی یک صحنه آهسته، هلیکوپتر پلیس، پشت شما ظاهر می شود. بالای پشت بام باید با زدن پشت سر هم دکمه ضربدر، فرار کنید و همچنان از روی پشت بام ها همانند شخصیت لوکاس کین (Lucas Kane) در Fahrenheit فرار کنید. هر کسی که این صحنه ها را مشاهده کند، باور نمی کند که در حال انجام بازی Need for Speed است، چون با توجه به جزئیات و ساختار کلی، این صحنه ها کلاً سبک متفاوتی را نشان می دهند.

در حالیکه هلیکوپتر پلیس دیوانه وار به شما شلیک می کند، باید تا می توانید با پاهای خود فرار کنید و سپس سقوط طولانی ای را مشاهده می کنیم که باید دکمه R1 و L1 را با هم فشار دهیم تا شخصیت اصلی یک میله را بگیرد. پلیس وارد کوچه می شود و اینجا بازی به طور کلی مثل عناوین مخفی کاری می شود و شما باید از دست پلیس مخفی بمانید. شخصیت اصلی، ناگهان به یک پلیس حمله می کند و ما با یک مبارزه جالب روبرو می شویم که همه آن ها طی صحنه های QTE پی گیری می شوند. پس از زدن پلیس، وقت سرقت ماشین پلیس است. هدف شما فرار کردن از شهر است و این در حالیست که کل پلیس شیکاگو به دنبالتان است.

همینطور که با ماشین پلیس در حال فرار هستید، هلیکوپتر پلیس هم به دنبال شما است و تا قبل از اینکه نیروی کمکی برسد، تنها پنج دقیقه فرصت فرار کردن دارید. ناگهان دوربین بازی در وسط رانندگی به بالا می رود و ما هلیکوپتر را مشاهده می کنیم که با شلیک گلوله به سمت شما، یک ماشین دیگر را به اشتباه منفجر می کند. این صحنه خیلی سینمایی کار شده و باز هم نشان می دهد که صحنه های سینمایی خیلی مهم تر از سنت مسابقه دادن در این سبک هستند. در حین شلیک هلیکوپتر، باید از نور گشتی آن دوری کنید تا شما را پیدا نکند. ماشین وارد یک زیرگذر می شود و حال هلیکوپتر نمی تواند به شما شلیک کند.

در حالیکه از زیرگذر خارج می شوید، به سمت یک جاده در دست کار می روید که باید با جاخالی دادن از مصالح، از آسیب دیدن ماشین جلوگیری کنید و در عین حال یک لحظه هم سرعتتان را کم نکنید. هلیکوپتر ناگهان به سمت یک تریلی حاوی حمل سوخت شلیک می کند و با منفجر شدن آن، مسیر شما بسته می شود و راننده ما کنترل خود را از دست می دهد و از جاده خارج شده و ماشین او واژگون می شود. در حالیکه همه چیز تار است، شخصیت اصلی باید از ماشین فرار کند. با امتحان کردن در، متوجه می شود که امیدی به باز شدن آن نیست.

شیشه روبرو هم غیر قابل شکستن است و این در حالیست که صدای قطاری شنیده می شود و شما متوجه می شوید که ماشین شما در مسیر ریل یک قطار واژگون شده و راه فرار هم از آن ندارید. قطار به شما نزدیک می شود و سرانجام با شکستن در سمت دیگر ماشین، می توانید فرار کنید و شاهد نابود شدن ماشین پلیس توسط قطار باشید. نمایش بازی همین جا به پایان می رسد و ما با یک Need for Speed غیر معمول روبرو می شویم. ایده بازی خیلی جالب است و نمایش هم خیلی هیجانی بود. خوب است که سازندگان سعی کرده اند نوآوری خاص و جالب توجه ای در بازی داشته باشند، ولی بخش هایی مثل گرافیک هنوز خیلی جای کار دارد و امیدواریم تا زمان عرضه بهتر شوند.

 
/ 0 نظر / 32 بازدید